Okres przedszkolny jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, jak również kształtowania postaw zdrowego stylu życia. Stąd szczególnie istotnym w tym wieku jest podjęcie działań edukacyjnych, które umożliwiają nabycie określonych umiejętności, a także przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych. Dlatego też Główny Inspektorat Sanitarny, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podjął działania w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w placówkach przedszkolnych. Nasza placówka z wielka chęcią zaangażowała się w te działania. Opracowano ogólnopolski program edukacyjny pt„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym. Ogólnym założeniem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W programie podkreślono także znaczenie prawidłowych zachowań związanych z konsumpcją, odżywianiem i higieną oraz niezbędnym ruchem. Program edukacyjny, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” zwrócił uwagę na potrzebę prowadzenia edukacji zdrowotnej wśród dzieci jak i rodziców i opiekunów.

Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.
Dlatego też zachęcamy Państwa do zapoznania się z filmikiem edukacyjnym dotyczącym profilaktyki z udziałem eksperta odpowiednio dla rodziców oraz nauczycieli/opiekunów.

fotoleracja z realizacji programu w naszym przedszkolu

Robimy soki z owoców w grupie maluszków

wyciskamy sok z ekologicznych pomarańczy w grupie III

EKOSTWORKI W GRUPIE STARSZAKÓW, SZASZŁYKI Z OWOCÓW

ROBIMY KAPUSTĘ KISZONĄ – STARSZAKI

TAK POWSTAJE ZAKWAS Z BURAKÓW, A JAK SMAKUJE!

OZDABIAMY PIERNICZKI Z WŁASNEGO WYPIEKU, Z MIODEM NATURALNYM , PRZYPRAWAMI, IMBIREM, KARDAMONEM W GRUPIE III