ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z PANIĄ MAGDALENĄ

BIEDRONKI ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA – 08.05.2024

Nasza grupa została zaproszona przez pracowników Biblioteki Miejskiej do udziału w obchodach DNIA BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK. Dzieciaczki miały okazję obejrzenia przedstawienia „Na tropie afery, gdzie podziały się litery” w wykonaniu teatru Maska z Krakowa.

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI POWIATOWEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO W ŚWIDNICY – 07.05.2024

BIEDRONKI wysłuchały najważniejszych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Zostały zapoznane ze sposobem sprawdzania tętna i ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z karetką – mogły wejść do środka auta, zobaczyć jak wyposażona jest karetka. Pan Ratownik bardzo interesująco opowiedział i zaprezentował sprzęty medyczne. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą karetki, posłuchać alarmowego sygnału dźwiękowego i poczuć się choć przez chwilę jak Ratownik Medyczny podczas akcji ratowniczej. To było ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ – 30.04.2024

Każdy chłopiec, nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały
i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem”

Celem wycieczki  było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ – 26.04.2024. Celem spotkania pod hasłem „POSZUKIWANIE ZAJĄCZKA” było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie szacunku do książki oraz zapoznanie ze zbiorami bibliotecznymi i poznanie pracy bibliotekarza.

AKCJA „CZYTAMY DZIECIOM” 18.04 – 29.04.2024

Nasza grupa bierze udział w akcji „CZYTAMY DZIECIOM”, której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. W jej ramach zapraszamy do czytania książek gości ze świata polityki i samorządowców.

Plejadę znamienitych gości w naszym przedszkolu zakończyła 29.04 POSEŁ NA SEJM pani ILONA KATARZYNA MRZYGŁOCKA.

W czwartek 25.04 powitaliśmy w naszych progach panią PREZES Związku Nauczycielstwa Polskiego ALEKSANDRĘ SZUKAŁĘ – WOŻNIAK

24.04 naszym gościem był STAROSTA POWIATU ŚWIDNICKIEGO pan PIOTR FEDOROWICZ

23.04 kolejne Przygody Cukierka – łobuziaka przybliżyła nam pani DYREKTOR naszego przedszkola ANNA WOJTYSIAK

22.04 naszym gościem była pani SENATOR RP AGNIESZKA KOŁACZ -LESZCZYŃSKA

AKCJĘ „CZYTAMY DZIECIOM” ROZPOCZĄŁ pan wicestarosta ZYGMUNT WORSA 18.04.2024

WIZYTA AUTORA KSIĄŻEK DLA DZIECI – TOMASZA RAFKI – 19.04.2024

KWIETNIOWE MIGAWKI Z GRUPY BIEDRONEK

AKADEMIA DŹWIĘKU I CISZY – 05.04.2024.

WYCIECZKA DO ŚWIDNICKIEGO OŚRODKA KULTURY „SPACER PO TEATRZE” – 09.04.2024. Dzieci z naszej grupy miały okazję zwiedzić świdnicki teatr w ramach Alchemia Teatralna. Pod opieką Halina Szymańska obejrzały wiele ciekawych miejsc: widownię, scenę, kulisy, pracownię malarską, garderoby i reżyserkę. Biedroneczki były bardzo zainteresowane wszystkim, co widziały. Był to spacer, który — sądząc po reakcjach — rozbudził w dzieciach zainteresowanie teatrem i chęć do występów.

NIESPODZIANKA OD DZIECIAKÓW NA WIELKANOCNY STÓŁ

ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK W SALI

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ ROZSTRZYGNIĘTY – 20.03.2024

WIOSENNY SPACEREK

UCZYMY SIĘ POPRZEZ ZABAWĘ

W DRODZE DO TEATRU ODWIEDZAMY PARK CENTRALNY = 19.03.2024

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI – 15.03.2024

MARCOWE URODZINKI

PRACOWITE BIEDRONECZKI

BARDZO POUCZAJĄCE SPOTKANIE Z PANIĄ POŁOŻNĄ – 11.03.2024

DZIEŃ KOBIET U BIEDRONECZEK

MIŁO SPĘDZAMY CZAS W PRZEDSZKOLU

AKADEMIA DŹWIĘKU I CISZY – 01.03.2024

ZABAWY W RAMACH TEMATU: NA WIEJSKIM PODWÓRKU

SPACER W POSZUKIWANIU OZNAK WIOSNY – 26.02.2024

URODZINKI – Styczeń/Luty 2024

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 21.02.2024

Wspaniała i radosna uroczystość. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze dla swoich Babć i Dziadków. Wręczyły także swoim bliskim samodzielnie wykonane prezenty.

MIGAWKI Z ŻYCIA BIEDRONECZEK – WESOŁO SPĘDZAMY CZAS

Święto Dyni – Bal Dyni

Październikowe zabawy biedronek i Zumba

Październikowe spotkanie z p. Zbyszkiem