Oddział V- 6 latki. Nazywamy się DELFINKI.

Wychowawcy :Mgr. Chłoń Małgorzata, Lic. Bardłowska Katarzyna

Grupa  liczy 25 dzieci, wśród których jest   17 dziewczynek i   8 chłopców. Większość zespołu to 6-latki (23 dzieci), które w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej.  To najstarsza grupa w przedszkolu.  Dzieci śmiało przekraczają próg przedszkola. Są wesołe i chętnie bawią się ze sobą. Są otwarte na nowe znajomości i budowanie silnych więzi.  W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci będą poszerzać  wiedzę , rozwijać swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości zapewne z łatwością sprostają wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Mamy również zajęcia dodatkowe takie jak j. angielski , religię oraz bierzemy udział w wielu programach edukacyjnych.

Nasza reprezentantka iza podczas zawodów sportowych krzyżowa 2020

 

Październik

Zawitała do nas jesień, podczas zajęć obserwowaliśmy jak zmienia się otaczająca nas przyroda. Rozmawialiśmy o kolorach jesieni, wykonywaliśmy wiele prac oraz ciekawych zajęć. Zorganizowaliśmy konkurs grupowy pt . „Jem owoce i warzywa”, z którego wyłoniliśmy zwycięzców. Pojechaliśmy na wycieczkę, gdzie wraz z leśniczym poznawaliśmy mieszkańców przyrody oraz dowiedzieliśmy się wiele rzeczy na temat pszczół. Zorganizowaliśmy wspólnie imprezy grupowe: Dzień gruszki i pietruszki z występami u młodszych kolegów i koleżanek z przedstawieniem,  „Świeto dyni”. Tworzyliśmy także owocowe szaszłyki oraz soki.

 

 

Wrzesień

Wrzesień zaczęliśmy od pasowania na starszaka. Następnie świętowaliśmy Dzień Kropki. Wspólnie stworzyliśmy pejzaż wykonany farbami używając patyczków higienicznych. Gdy pogoda sprzyjała wybraliśmy się na spacer do parku poszukać pierwszych oznak jesieni. Znaleźliśmy również czas na zabawę kształtami i stworzyliśmy piękne prace.