WRZESIEŃ

We wrześniu przybyła do nas Mama Frania,z którą rozmawialiśmy o owocach i warzywach. Dzieci miały za zadanie rozwiązywać zagadki oraz wykonywać jeżyki z owoców. Było przepysznie i kolorowo!;)

Obchodziliśmy również „Dzień spadającego liścia”, w związku z tym świętem dzieci wykonywały figurki z darów jesieni. Przedszkolaki zostali pasowani na strażników przyrody (każde otrzymało dyplom).

Dzieci we wrześniu rozpoczęły również zajęcia z „Akademii ciszy”.

30września obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”:)

PAŹDZIERNIK

W jesiennym miesiącu październiku uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych. Wykonaliśmy smaczna sałatkę owocową oraz dowiedzieliśmy się, że owoce i warzywa warto jeść, bo są zdrowe.

Obchodziliśmy również „Dzień Pieczonego Ziemniaka”

Na koniec miesiąca mieliśmy super zabawę na „Dniu Dyni”

W tym miesiącu przyszło nam świętować uroczyście 11 listopada

Obchodziliśmy również „Dzień misia”, gdzie mogliśmy przynieść nasze ulubione pluszaki, które uczestniczyły wraz z nami w zabawach.

GRUDZIEŃ

W grudniu kisiliśmy kapustę, którą to w późniejszym czasie zajadaliśmy się, wybraliśmy się na wycieczkę do Kraszowickiej Zagrody, gdzie robiliśmy pierniki, które dekorowaliśmy już w naszym przedszkolu, odwiedziliśmy również zwierzęta.
Dekorowaliśmy naszą salę przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia.
Czekaliśmy na przyjście Mikołaja, który obdarował nas prezentami.
Do naszego przedszkola zawitała Pani z wydawnictwa w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczestniczyliśmy również w nagraniach jasełkowych:)