styczeń

Styczeń zaczęliśmy spokojnie, zaraz po powrocie ze świąt zaczęły się ferie. Były pierwsze zabawy na śniegu i pierwsze lepienie bałwana w nowym roku. Nasze koleżanki Gabrysia i Alicja wzięły udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Świdnicy i zajęły 3 miejsce z czego bardzo ale to bardzo się cieszymy. W tym miesiącu oczywiście nie zapomnieliśmy o dniu babci i dziadka.  Z tej okazji przygotowaliśmy piękne upominki a także zaśpiewaliśmy wesołe piosenki z życzeniami. Miesiąc spędziliśmy na pracy z projektem „Misiowe laboratorium czterech żywiołów” gdzie eksperymentowaliśmy z powietrzem.

 

 

grudzień

Grudzień to był pracowity miesiąc. Przed wizytą Św. Mikołaja ubraliśmy wspólnie choinkę i „napisaliśmy” list do gwiazdora. W końcu nadszedł ten dzień i Św. Mikołaj Nas odwiedził. Podczas spotkania rozmawialiśmy,  zaśpiewaliśmy mu dwie piosenki których uczyliśmy się od dłuższego czasu. Na koniec swojej wizyty Św. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom piękne prezenty.

Tego miesiąca zaczęliśmy pracę z dwoma projektami a mianowicie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – moduł „Misiowe laboratorium czterech żywiołów”. Wiemy, że czeka Nas dużo ciekawej pracy w najbliższych miesiącach. W tym miesiącu obchodziliśmy również „Dzień Unii Europejskiej”. Państwem które omawialiśmy na zajęciach były Włochy. Wiemy, że słynną one z pysznej pizzy, którą sami postanowiliśmy zrobić z pomocą Pani.

 

 

Listopad

W listopadzie korzystaliśmy z pięknej jesiennej pogody na naszym placu przedszkolnym. Na zajęciach bardzo intensywnie pracowaliśmy. Zaczęliśmy przygodę z kodowaniem J lubimy takie formy zajęć. Oprócz prac w książce , poznawania literek i liczb robiliśmy piękne prace plastyczne, które wymyślały dla Nas Panie 😉 Na początku miesiąca obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. Tego dnia przebraliśmy się w swoje ulubione postacie…było pięknie. Następnie obchodziliśmy „Dzień Niepodległości”, pięknie się do tego przygotowaliśmy, śpiewając Hymn Polski. Pod koniec miesiąca obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. To był bardzo ciekawy dzień pełen zabaw .

 

Październik

Październik był pełen atrakcji… Dzień Pieczonego Ziemniaka, Dzien Gruszki i Pietruszki, robienie zdrowych soków, cotygodniowa gimnastyka to tylko niektóre z naszych aktywności… Niestety końcem miesiąca pożegalismy Panią Jolę, która była z dziećmi od samych Maluszków. W listopadzie przyjdzie nowa Pani… Miejmy nadzieję że będzie już tylko lepiej:)

    Wrzesień

 Wrzesień w grupie Słoneczek był miesiącem pełnym radości. Większość dzieci wróciła po wakacjach pełna energii i wigoru do nowych zadań. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Kropki i chodziliśmy na spacery, zwiedzając okolice przedszkola.