Oddział II

DOŚWIADCZENIA Z POWIETRZEM

W piątek 20.12.2019, przed samymi świętami, odwiedziła nas Pani Marta z Urzędu Miasta w Świdnicy, która opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek na temat powietrza i oddychania. Wykonała również kilka interesujących doświadczeń z powietrzem, ogniem i wodą.

SPOTKANIE WIGILIJNE – JASEŁKA

W środę 18.12.2019 o godz. 15:30 odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci z naszej grupy. Wszyscy bardzo się stresowali występem… Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i przedstawiliśmy spektakl pt. „Wśród nocnej ciszy”. Dziewczynki wystąpiły w roli aniołów, a chłopcy jako pastuszkowie i trzej Królowie. Jak na jasełka przystało, pojawili się również Józef z Maryją. Stres szybko nas opuścił i wszystko poszło zgodnie z planem. Na koniec złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i rozdaliśmy prezenty – niespodzianki dla rodziców. Dziękujemy za liczne przybycie. WESOŁYCH ŚWIĄT!

WARSZTATY ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W JAWORZYNIE ŚLĄSKIEJ

W środę 11.12.2019 dzieci pojechały na pierwszą wycieczkę autokarową do Jaworzyny Śląskiej na świąteczne warsztaty ze Św. Mikołajem.

Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały bożonarodzeniowe pierniczki i gipsowe figurki, które później będą mogły powiesić na choinkach w swoich domach. Wykonały również prezent niespodziankę dla rodziców (prezenty rozdamy podczas jasełek). A nad wszystkim czuwał sam Mikołaj w towarzystwie swoich elfów! Dzieci obejrzały także świąteczną bajkę o Smerfach oraz wesoło bawiły się z elfami. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek i herbatka.

Bardzo nam się podobało 🙂

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 9.12.2019 nasze przedszkole odwiedził sam Św. Mikołaj!! Dzieci były bardzo grzeczne, dlatego też otrzymały od Niego wspaniałe prezenty 🙂

Dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy za rok!

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W środę 20.11.2019 odwiedził nas pan policjant. Pokazał nam jak prawidłowo powinno się przechodzić przez pasy oraz zaprosił do wnętrza radiowozu. Było super!!

GIMNASTYKA

Podczas zajęć gimnastycznych korzystamy również z różnych sprzętów sportowych, tj. równoważnia 🙂

SPOTKANIE Z PANEM BŁYSZCZAKIEM

W piątek 15.11..2019 odwiedził nas Pan Błyszczak. Podczas zajęć opowiadał nam o różnych ważnych rzeczach związanych z dbaniem o środowisko i segregacją śmieci. Dzieci były  pod jego ogromnym wrażeniem i pilnie słuchały oraz zapamiętywały przekazywane informacje. Dziękujemy za zajęcia i zapraszamy na wiosnę!

SPACER DO PARKU CENTRALNEGO

Piętek (08.11.2019) był pełen niespodzianek. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, średniaki z grupy 2 wybrały się na pierwszą wycieczkę poza ogród przedszkolny. Doszliśmy aż do parku centralnego! W nagrodę za wytrwałość dzieciaki spędziły miło czas na placu zabaw, czego efekty można podziwiać poniżej. Cały spacer przebiegał bardzo sprawnie, więc już szykujemy się do kolejnego wyjścia 🙂  szczegóły już niebawem na tablicy ogłoszeń…

PRZEDSZKOLAKI DO HYMNU!

Nasze przedszkole już drugi rok z rzędu bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu” z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. W piątek 08.11.2019 o godzinie 11:11 wszystkie grupy zebrały się razem i wspólnie odśpiewały aż 4 zwrotki hymnu państwowego. Dzieciaki w nagrodę otrzymały pamiątkowe flagi.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ Z DARÓW JESIENI

Dzisiaj (28.10.2019) nagrodziliśmy wszystkich uczestników naszego grupowego konkursu. Dzieci miały trzy tygodnie na przygotowanie wraz z rodzicami ozdoby z darów jesieni. Kreatywność sięgnęła zenitu!!  Oto lista nagrodzonych:

1. Natan Brzezicki
  2. Alicja Bukszyńska
  3. Gabriela Czerczak
  4. Anna Kamińska
  5. Antoni Laskowski
  6. Jakub Łuczków
  7. Maja Szeliga
  8. Mateusz Szwarcbach

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach, o których będziecie na bieżąco informowani:)

POZNAJEMY KULTURĘ ROMSKĄ

W poniedziałek 21.10.2019 odwiedziła nas pani, która przybliżyła nam kulturę romską i hinduską. Dzieci bardzo chętnie uczyły się tańca oraz mierzyły oryginalne romskie stroje. Bawiliśmy się wspaniale, to był dobrze spędzony czas 🙂

TYDZIEŃ ZDROWIA

W dniach 14-18.10.2019 obchodziliśmy TYDZIEŃ ZDROWIA.

Cały tydzień rozmawialiśmy na temat zdrowego trybu życia, owców, warzyw, oraz konieczności uprawiania sportu.

Panie zrobiły wszystko, abyśmy poznali nowe smaki i zapachy.

W czwartek wspólnie zrobiliśmy zdrowy owocowo – warzywny sok, a w piątek pyszny czekoladowy mus z awokado 🙂

UWAGA KONKURS!!!

Zapraszamy WSZYSTKIE dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba z darów jesieni”.

Technika – dowolne wykorzystanie kasztanów, żołędzi, liści, jarzębiny, itp.

Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem

Termin składania prac: 25.10.2019 (piątek)

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 28.10.2019

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!