Oddział II

§ 4 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka, cała nasza grupa wybrała się na lody do pobliskiej galerii. Każde dziecko wybrało swój ulubiony smak i z ochotą zjadło pyszne lody. Po słodkich chwilach obżarstwa, dzieciaki spalały kalorie na placu zabaw.

 

§ 29 maja braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach z sensoplastyki w naszym ogrodzie. Dzieci odczuwały całym swoim ciałem różne powierzchnie co było dla nich niezapomnianym przeżyciem 🙂

 

§ Nasz zespół „Tańczące trójeczki” reprezentowany przez dzieciaczki z grupy II zdobył wyróżnienie na Festiwalu Muzycznym „Barka Radości”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! W nagrodę dzieci reprezentowały nasze przedszkole 20 maja podczas Dni Papieskich nad Zalewem.

 

 

§ W ramach realizowania projektu „MOJA ŚWIDNICA” w grupie II prawie wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w konkursie literackim „Moja Świdnica – poematy moje, mamy i taty”. Wpłynęło do nas 16 cudownych wierszyków.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone a 7 wierszy szczególnie wyróżniono i zgłoszono do drugiego etapu – miedzyprzedszkolnego.

 

§ 25 kwietnia średniaki z grupy II w ramach obchodów święta Ziemi samodzielnie sadziły kwiaty w ogrodzie przedszkolnym.

 

§ Doświadczenia z wodą oraz „lekcje ciszy”

 

§ Grupa II w ramach projektu – Poznajemy Zawody odwiedziła sklep spożywczy Jonatanek oraz ogrodnika.

 

§ W miesiącu marcu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu grupy II na najpiękniejsze drzewo genealogiczne rodziny. Przez trzy tygodnie dzieci wraz z rodzicami przygotowywały prace na konkurs. Wszystkie prace były przepiękne i wyłonienie laureatów stanowiło nie lada wyzwanie. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni A oto laureaci:
I miejsce: Natan i Dawid.Cz
II miejsce: Marcel G i Kaja
III miejsce: Miłosz i Gabrysia 
Wyróżnienia specjalne: Larisa i Tymon
Wyróżnienia: Natalia, Maja, Tomek, Zuzia, Antek, Dawid K, Hania, Bartek, Fabian, Grzesiu, Hannah, Dawid Kr, Marta, Ada
Wszystkim gratulujemy!!:)

 

 

§ 13 marca wyruszyliśmy na spacerek, którego celem było poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. I okazało się, że znaleźliśmy liczne dowody na to że wiosna jest tuż tuż.

 

§ 12 marca dzieciaczki z naszej grupy wybrały się do Miejskiej Biblioteki. Głównym celem wizyty było zachęcanie dzieci do czytelnictwa oraz zapoznanie z zasadami korzystania z książek. W tematykę spotkania wprowadziła nas książeczka o dziwnym i tajemniczym tytule „Otwórz Bardzo Ostrożnie. Uważaj na palce”, Okazało się, że w książeczce grasuje bardzo groźne zwierzę – krokodyl. Dzieci układały krokodyla z elementów a następnie kolorowały. Były też zabawy ruchowe a na zakończenie spotkania odwiedziliśmy wypożyczalnię książeczek dla dzieci.

 

§ 2 marca naszą grupę odwiedziła pielęgniarka – pani Kasia. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się w swojej pracy i mogliśmy na własne oczy zobaczyć różne strzykawki, bandaże, plastry, a nawet aparat do mierzenia ciśnienia, którym pani Kasia cierpliwie każdemu zmierzyła ciśnienie krwi i tętno. Na koniec wszystkie dzieci dostały plasterki na prawą rękę oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z panią pielęgniarką.

 

§ 21 lutego w naszej grupie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci sumiennie przygotowywały się do tego dnia kilka tygodni. Nie zabrakło żadnej formy życzeń: były piosenki, wierszyki, przedstawienie a nawet specjalny taniec dla dziadka! Zaproszeni solenizanci nie kryli wzruszenia i wielkiej radości ze swych pociech.

 

§ 13 lutego nasza grupa wybrała się na wycieczkę do mini fabryki cukierków CIUKURUKU. Podczas warsztatów cukierniczych, dzieciaczki zobaczyły, jak powstają cukierki i miały okazję napełnić nimi brzuchy:). Samodzielnie wykonane pyszne lizaki stały się  prezentami dla babci, a ukręcona wata cukrowa była tak pyszna, że słodkości nie było końca 🙂

 

§ Korzystając z pięknej zimowej pogody, dzieci z naszej grupy wspólnymi siłami ulepiły ślicznego bałwanka oraz chętnie brały udział w różnych zabawach na śniegu 🙂

 

§ 7 grudnia odwiedził nas najbardziej oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Usiadł z nami i porozmawiał a na koniec obdarował sowicie. Dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia za rok:)

 

§ Przez cały rok dzieci pracują nad swoim zachowaniem, aby otrzymać tytuł SUPERPRZEDSZKOLAKA MIESIĄCA i nagrodę-niespodziankę 🙂

PAŹDZIERNIK: Grześ Jeżewski, Hania Suszek, Dawid Król, Gabrysia Borejko oraz Bartek Głogowski

LISTOPAD: Kaja Drapińska, Tomek Wiśniewski oraz Dawid Czerczak

GRUDZIEŃ I STYCZEŃ (miesiące połączone ze względu na Święta i niską frekwencję): Hania Suszek, Natalia Olichwer oraz Dawid Czerczak

LUTY: Bartek Głogowski, Hania Suszek oraz Dawid Król

 

MARZEC: Ada Kuleszo, Bartek Głogowski oraz Dawid Król

 

KWIECIEŃ: Ada Kuleszo, Zuzia Kaczmarczyk oraz Tomek Wiśniewski

 

MAJ: Zuzia Kaczmarczyk, Gabrysia Borejko oraz Fabian Tatko

 

 

§ 28 listopada dzieciaki wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa a konkretnie do JASKINI NIETOPERZY. Średniaki zdobyły wiele informacji na temat nietoperzy: ich gatunków, wyglądu, charakterystycznych cech, sposobów porozumiewania, miejscach występowania, itp. Przedszkolaki miały też okazję dokładnie przyjrzeć się innym zwierzętom przebywającym pod opieką Nadleśnictwa.

 

§ 24 listopada nasza grupa uczestniczyła w zajęciach ekologicznych. Mali ekolodzy uczyli się jak segregować odpady. Nad wszystkim czuwał niezastąpiony „Pan Błyszczak”, bohater akcji „Czysta Świdnica”, który opowiedział dzieciom o korzyściach płynących z recyklingu dla naszego środowiska.

 

§ W grupie II dużo się dzieje… Rozwijamy motorykę dużą i małą poprzez ćwiczenia ruchowe oraz ćwiczenia dnia codziennego wg. metodyki Marii Montessori – przelewanie wody, przesypywanie produktów sypkich, rysowanie na kaszy, itp. Uczestniczymy w zajęciach rytmiczno – ruchowych, poznajemy i gramy na instrumentach perkusyjnych. Dzieci super się bawią a przy okazji ćwiczą rączki, rozwijają równowagę przestrzenną oraz zaspakajają naturalną potrzebę ruchu. I o to w tym wszystkim chodzi!!! To tylko niektóre zabawy, które udało nam się uchwycić:)

 

 

§ Spora grupa dzieciaków z naszej grupy wzięła udział w biegach towarzyszących Półmaratonowi świdnickiemu pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu”. Głównie obsadzali bieg Krasnala i Smyka, których dystans wynosił 200 m. Wszyscy zdobyli medale i pamiątkowe koszulki, pakiety. W biegu udział wzięłi: Tomek Wiśniewski, Bartek Głogowski, Gabrysia Borejko oraz Dawid Czerczak.

 

§ 10 listopada nasza grupa była organizatorem akademii z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci bardzo ładnie się przygotowały do pełnienia funkcji gospodarzy uroczystości, z zapałem i wielką radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne.

 

§ Podczas zajęć kulinarnych  dzieci zupełnie samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, którą później z apetytem pałaszowały. Przedszkolaki wiedzą co dobre i zdrowe 🙂

 

§ W tym roku szkolnym dzieciaczki z grupy II dołączyły do Programu Mali Wspaniali i trenują z zapałem pod okiem trenera Tomka.

 

§ 26 października wybraliśmy się na skrzyżowanie ulic oraz rondo aby w naturalnych warunkach utrwalać zdobyte wiadomości na temat zasad ruchu drogowego.

 

§ W piękny słoneczny poniedziałek (16 października) wybraliśmy się na długi jesienny spacer do Parku Centralnego gdzie utrwalane były wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w parku. Były także szaleństwa na placu zabaw. Pani Reni też udzieliła się ta dziecięca radość. Było po prostu cudownie!

 

§ 12 października nasza kochana Pani Renatka została nagrodzona przez Prezydenta miasta Świdnica za  szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze. Gratulujemy!! 🙂

 

§ 2 października obchodziliśmy DZIEŃ TURYSTY. Na spotkaniu, w którym uczestniczyły wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola poruszaliśmy tematy dotyczące tego co powinien wiedzieć mały turysta – omówienie mapy, oznakowania szlaków, wyposażenie i ubiór. zapoznaliśmy dzieci z legendą o Górach Sowich. Na zakończenie spotkania dzieci które uczestniczyły w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka zostały nagrodzone medalami.

 

§ W sobotę 30 września na Przełęczy Walimskiej odbył się XIX Rajd Pieczonego Ziemniaka organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i Nadleśnictwo Wałbrzych. Nasza przedszkolna ekipa (szkoda że tak niewielka) wystartowała z Rościszowa a dojście do celu zajęło około 2- 3 godzin. Grupę drugą godnie reprezentowała rodzina Dawida Kulika oraz Natalii Olichwer. Na szczycie czekała na nas jeszcze jedna uczestniczka – Zuzia Kaczmarczyk wraz z rodzicami i braciszkiem. Szczególne gratulacje należą się tacie Dawida, który przez prawie całą drogę posiadał „dodatkowe obciążenie” w postaci wózka z niemal najmłodszą uczestniczką Rajdu – małą Melanią. Humory podczas tegorocznego rajdu dopisywały, podobnie jak pogoda. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się namówić więcej rodzin.

 

§ 28 września na terenie Fundacji Krzyżowa odbył się Międzypokoleniowy Otwarty Bieg Pojednania „Rodzina bez przemocy”, którego głównym organizatorem były Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy. Przy pięknej słonecznej pogodnie na starcie stanęło ponad 290 zawodników. Dziewczynki z naszej grupy osiągnęły następujące miejsca: Natalia Olichwer (II miejsce), Larisa Dąbrowicz (VII miejsce), Zuzia Kaczmarczyk (VIII miejsce). W kategorii chłopców najlepszy był Tomek Wiśniewski (XIV miejsce) a zaraz za nim Dawid Kulik (XV miejsce).