Kubusie

Witamy, to my Kubusie – 4-latki. Super z nas dzieciaki. Jesteśmy zawsze uśmiechnięci i zainteresowani zajęciami. Lubimy zabawy plastyczne oraz ruchowe a nasze pięknie śpiewane piosenki słychać w całej okolicy. Razem z nami świetnie bawią się i uczą Pani Ania i Pani Dominika oraz druga Pani Ania, która dba o czystość w naszej sali.

Kwiecień

Kwiecień rozpoczęliśmy pracując zdalnie. Wszystkie dzieci sumiennie wykonywały wysyłane przez panie zadania. Po powrocie do przedszkola i radosnych uściskach wzięliśmy się do pracy a przede wszystkim do wspólnej zabawy;) Obchodziliśmy urodzinki w naszej grupie – aż 4 dzieci urodziło się w Kwietniu.  Dzieci wraz z rodzicami zaangażowały się w stworzenie „Żonkilowego pola” dla podopiecznych świdnickiego hospicjum. Zadbaliśmy także o naszą planetę Ziemia w dniu Jej święta.

Marzec

Ten miesiąc upłynął nam pod znakiem baaardzo ciężkiej pracy i oczywiście niezapomnianej zabawy 🙂 Na początku obchodziliśmy Dzień Kobiet i Piegów. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo o Pippi , poznały jej przygody i przekonały się osobiście jak wyglądają kolorowe piegi Pana Kleksa.  Pożegnaliśmy i wygoniliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę tradycyjnym spaleniem kolorowej kukły. W ciągu całego miesiąca dzieci poznały wiele ciekawostek : siały owies, siały rzeżuchę, którą później próbowały. Pod koniec Marca w związku z pandemią musieliśmy pozostać w domu dla naszego bezpieczeństwa, ale w tym czasie Kubusie nie zawiodły – pracowały ciężko rozwiązując łamigłówki i zadania, śpiewając, tańcząc i wykonując piękne prace plastyczne , o które poprosiły panie wychowawczynie .

luty

W Lutym w naszej grupie wieeele się działo. Jak wiadomo, w tym miesiącu odchodzimy Dzień Miłości czyli Walentynki, dzieci rozmawiały miedzy sobą o tym, co to znaczy kogoś kochać.  Bardzo dużo czasu spędziliśmy na ćwiczeniach grafo-motorycznych i nauce prawidłowego trzymania narzędzia pisarskiego czyli kredki:)  Stworzyliśmy instrumenty muzyczne ze zwykłych pojemników i różnych nasion. Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, współpracowaliśmy w trakcie budowania bałwana i rywalizowaliśmy w trakcie gier zespołowych. Nie zapomnieliśmy o tym aby zostawić przysmaki dla ptaków, które pod śniegiem nie mogą same znaleźć pożywienia. W Lutym także jest bardzo lubiany przez dzieci i panie dzień – a mianowicie Dzień Dinozaura- wszyscy przynieśli swoje ulubione figurki i książki o tematyce prehistorycznych przygód

.

Styczeń

W Styczniu mieliśmy ferie 🙂 Trochę odpoczęliśmy, ale zaraz po tym zabraliśmy się do ciężkiej pracy.  Świętowaliśmy Dzień Kubusia Puchatka – naszego patrona, szykowaliśmy prezenty i piękny występ dla naszych babć i dziadków z okazji Ich uroczystości, pracowaliśmy także w naszych książkach i nauczyliśmy się pięknej zimowej piosenki. Nie obyło się także bez uroczystych urodzin w naszej grupie.

Grudzień

Upłynął nam baardzo szybko i baaardzo intensywnie. Wszyscy pracowaliśmy w pocie czoła aby przygotować prezenty świąteczne, nauczyć się tańca o Mikołaju oraz wiele wiele innych rzeczy:) Oprócz tego robiliśmy też inne ważne rzeczy: świętowaliśmy Dzień Unii Europejskiej , chodziliśmy na spacery , śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się w najlepsze 🙂

LIstopad

Listopad minął nam bardzo szybko. Poznaliśmy wiele baśni i legend o powstaniu naszego Państwa. Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu rozwijając sprawność ruchową. Nauczyliśmy wielu nowych rzeczy. Usprawnialiśmy nasze dłonie wycinając najróżniejsze kształty. Poznaliśmy jeżyka podczas jego święta oraz dużego pluszowego misia i nauczyliśmy się co to jest patriotyzm i jak brzmi Nasz hymn. Teraz z niecierpliwością czekamy na Mikołaja, który rok temu obiecał do nas wrócić 😉

To właśnie Październik minął nam pod hasłem Jesieni – sprawdzaliśmy jak zmienia się nasze otoczenie w czasie tej pięknej pory roku, która się zaczęła;)

Spacer w poszukiwaniu kolorów jesieni i zajęcia sprawdzające ich znajomość

Pani Jesień

Jesień przywitaliśmy bardzo wesoło;) Stworzyliśmy piękny portret jesieni używając kolorowych liści które przykleiliśmy do jej sukienki. Zrobiliśmy także Panią Jesień używając jej atrybutów czyli warzyw i owoców, które później zjedliśmy ze smakiem.

Nasze bezpieczeństwo !

Bardzo ważna sprawa. Nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Najpierw w lewo, potem w prawo, jeszcze raz w lewo 🙂

Kodeks i nasze prace

Stworzyliśmy także KODEKS KUBUSIÓW – to takie nasze zasady, których przestrzegamy. Pracowaliśmy także ciężko podczas wycinania, wyklejania i innych zadań.

Emocje

Jednym z pierwszych, bardzo ważnych tematów, które rozważaliśmy były EMOCJE. Uczyliśmy się jak je nazywać i staraliśmy się je pokazać. Każdy mógł powiedzieć jak się dziś czuje i dlaczego.

Wrzesień

był dla nas miesiącem pełnym nowych przygód. Poznaliśmy Panią Dominikę i ona poznała nas. Przywitaliśmy się z Panią Anią, za którą bardzo tęskniliśmy. Zabaw i uśmiechów nie było końca.