Kubusie

Witamy, to my Kubusie – 4-latki. Super z nas dzieciaki. Jesteśmy zawsze uśmiechnięci i zainteresowani zajęciami. Lubimy zabawy plastyczne oraz ruchowe a nasze pięknie śpiewane piosenki słychać w całej okolicy. Razem z nami świetnie bawią się i uczą Pani Ania i Pani Dominika oraz druga Pani Ania, która dba o czystość w naszej sali.

LIstopad

Listopad minął nam bardzo szybko. Poznaliśmy wiele baśni i legend o powstaniu naszego Państwa. Spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu rozwijając sprawność ruchową. Nauczyliśmy wielu nowych rzeczy. Usprawnialiśmy nasze dłonie wycinając najróżniejsze kształty. Poznaliśmy jeżyka podczas jego święta oraz dużego pluszowego misia i nauczyliśmy się co to jest patriotyzm i jak brzmi Nasz hymn. Teraz z niecierpliwością czekamy na Mikołaja, który rok temu obiecał do nas wrócić 😉

To właśnie Październik minął nam pod hasłem Jesieni – sprawdzaliśmy jak zmienia się nasze otoczenie w czasie tej pięknej pory roku, która się zaczęła;)

Spacer w poszukiwaniu kolorów jesieni i zajęcia sprawdzające ich znajomość

Pani Jesień

Jesień przywitaliśmy bardzo wesoło;) Stworzyliśmy piękny portret jesieni używając kolorowych liści które przykleiliśmy do jej sukienki. Zrobiliśmy także Panią Jesień używając jej atrybutów czyli warzyw i owoców, które później zjedliśmy ze smakiem.

Nasze bezpieczeństwo !

Bardzo ważna sprawa. Nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Najpierw w lewo, potem w prawo, jeszcze raz w lewo 🙂

Kodeks i nasze prace

Stworzyliśmy także KODEKS KUBUSIÓW – to takie nasze zasady, których przestrzegamy. Pracowaliśmy także ciężko podczas wycinania, wyklejania i innych zadań.

Emocje

Jednym z pierwszych, bardzo ważnych tematów, które rozważaliśmy były EMOCJE. Uczyliśmy się jak je nazywać i staraliśmy się je pokazać. Każdy mógł powiedzieć jak się dziś czuje i dlaczego.

Wrzesień

był dla nas miesiącem pełnym nowych przygód. Poznaliśmy Panią Dominikę i ona poznała nas. Przywitaliśmy się z Panią Anią, za którą bardzo tęskniliśmy. Zabaw i uśmiechów nie było końca.