Grupa I to 25 małych,, Smerfów”, które rozpoczęły w tym roku  swoją przygodę w naszym przedszkolu.  W tym 11 dziewczynek i 14 chłopców. Wychowawcą  grupy jest  mgr Katarzyna Gielgier oraz pomoc  Grażyna Borak. Nasze Smerfy uwielbiają zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy w ogrodzie i malowanie farbami, które rozbudza w nich ,,kosmiczna” wyobraźnię. Wszyscy już się dobrze znamy, więc z uśmiechem na twarzy sprostamy wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla naszych dzieci czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

W pierwszych miesiącach pobytu w przedszkolu rozwijaliśmy sprawność fizyczną, motorykę mała poprzez wykonywanie prac manualnych oraz kształtowanie umiejętności dbania o porządek i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach. Poszerzaliśmy wiedzę o zbliżającej się porze roku (jesieni). – Rozwijaliśmy zainteresowań jesienną przyrodą. Dzieci brały udział w zorganizowanym w przedszkolu ,,Dniu Kropki”,  „Dniu Ziemniaka”, „Dniu Gruszki i Pietruszki”. Pierwszy raz pracowaliśmy w nowych książkach, robiliśmy piękne jeże z masy solnej oraz pyszny sok z różnych owoców.